PIŁKARSKIE WOJAŻE WYCHOWANKÓW OWDIR  W KOŁACZKOWIE.

24 i 25 września w Warszawie w Parku Skaryszewskim na stadionie „Drukarza” odbyły
się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej oraz Międzynarodowy Turniej Piłkarski o Puchar
„nadziei na Euro”. To już druga edycja tego turnieju. W tym roku udział w zawodach wzięło 30 drużyn chłopców
i dziewcząt reprezentujących Domy Dziecka z Polski oraz z Rosji, Ukrainy, Czech, Słowacji i Francji.

Mistrzostwa te są poprzedzającymi przyszłoroczne Mistrzostwa Europy Domów dziecka Euro 2012.
W zeszłym roku odbywała się pierwsza edycja mistrzostw i entuzjazm oraz zaangażowanie młodych
piłkarzy przekonały organizatorów do powtórzenia turnieju. Okazało się, że ziarno sportowej rywalizacji
zostało zasiane i w młodych piłkarzach urodził się duch walki i nawet po zakończeniu I edycji turnieju nie zaprzestali treningów.

24 wrzesień w sobotę miały miejsce Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej, w której
walczyli zawodnicy Domów Dziecka w tym reprezentacja OWDiR Kołaczkowo. Trzydzieści drużyn
podzielonych na 8 grup walczyło o puchar Prezydenta Warszawy p. Hanny Gronkiewicz – Waltz.
OWDiR Kołaczkowo wylosował grupę G, w której zmierzyli się jeszcze Bystrzyca Górna i Falboki.
Z pierwszym zespołem uzyskali remis1:1, z drugim zaś wygrali 4:1. po wyjściu z grupy rozpoczęła
się faza pucharów. Kolejnym rywalem była IV drużyna ubiegłorocznych mistrzostw – Dębinka,
którą OWDiR pokonał w stosunku 3:2. w fazie ćwierćfinałowej trafili na FC Lwów (Ukraina) i niestety
prowadząc bardzo długo 1:0 ulegli jej 2:1. w ostatecznej klasyfikacji OWDiR  uplasował się na 5 miejscu.
Zwyciężyła Ukraina przed Rosją, Słowacją i Sternikiem Szczecin. Gdyby prowadzono klasyfikację drużyn
polskich Kołaczkowo uplasowałoby się w niej na drugim miejscu za Szczecinem. Wśród młodych piłkarzy
wybrano najlepszych, którzy stanęli do boju z Reprezentacją Artystów Polski.

Drugi dzień był dniem rywalizacji Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego o Puchar
„Nadziei na Euro”. Do rozgrywek przystąpiło 8 drużyn – 5 zagranicznych i 3 reprezentacje Polski.
Do Kadry Polski II z OWDiR Kołaczkowo powołano Jakuba i Mikołaja Matusiaków. Trenerem
i opiekunem tejże reprezentacji został opiekun grupy kołaczkowskiej – Tadeusz Kiciński. Zespoły
podzielono na 2 grupy eliminacyjne. W grupie „Kołaczkowskiej” zagrali: Polska I, Polska II, Rosja i Słowacja.
Polska II z braćmi Matusiak pokonała Polskę I 3:2, Słowację 4:0 oraz zremisowała z Rosją 0:0.
Te wyniki pozwoliły wygrać grupie eliminacyjnej i zmierzyć się w walce o I miejsce znowu z Ukrainą.
I niestety znowu zanotowano porażkę 5:4. Końcowa klasyfikacja    I miejsce Ukraina , Polska II,
Polska I, Czechy, Rosja Polska III, Słowacja oraz Francja. Dla Polski II najwięcej
bramek zdobył Jakub Matusiak – 5. W nagrodę zagrał w reprezentacji, która stoczyła zacięty
bój z Polską Kadrą  Gwiazd – Orłami Górskiego.

Podczas turnieju można było także wziąć udział w organizowanym równolegle pikniku
artystycznym, gdzie odbywały się koncerty i występy grup dziecięcych oraz młodzieżowych.

Impreza była bardzo udana. Młodzież szykuje się do rewanżu za rok. Powodzenia.